Ucuz Rulman

Rulman, yuvarlanma hareketiyle sürtünmeye yardımcı olan kaymadaki sürtünmeyi engelleyen makine parçasıdır. Böylece enerji kayıplarını da önlemiş olur.

Rulman, yuvarlanma hareketiyle sürtünmeye yardımcı olan kaymadaki sürtünmeyi engelleyen makine parçasıdır. Böylece enerji kayıplarını da önlemiş olur. Rulmanlar, farklı materyallerden imal edilebilmektedir. Konya’daki öncü firmalar arasında yer alan alternatif rulman tarafından kaliteli üretimler yapmaktadır. Rulmanlar, diğer ismiyle bilyalı yatak olarak bilinmektedir. Çalışma prensipleri ise bir hayli basittir. Yani dönen her parçada yer alabilen bir aparattır.

Motor parçaları, otomobiller, endüstri sektörü ve benzeri farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Konya’da ucuz ve kaliteli rulmanlar firmamız tarafından üretilmektedir. Bu nedenle ihtiyaca bağlı olan rulmanları bütçeye uygun bir şekilde satın alabilmek mümkündür. İster plastik, ister çelik olsun, farklı malzemelerden üretilmiş birçok rulman çeşidi bulunabilecektir.

Rulman Boyutları Nelerdir?

Rulmanlar, çeşit olarak farklılık gösterdiği gibi boyut olarak da değişken ebatlara sahiptir. Özellikle Konya rulman tercihlerinde üretimi sağlanan parçalar, geniş bir yelpazede toplanmıştır. 300 bine kadar farklı rulman çeşitliliği bulunmaktadır. Bu geniş ürün ağı, firmanın köklü olmasından ve profesyonel işçilikten kaynaklanmaktadır. Farklı farklı makinelerde kullanılan rulmanlar, akla gelen her elektronikte olabilir.

Örnek olarak verilecek olursa; arabalar, çamaşır makineleri, bilgisayarlar ve değişik sistemlerde yer almaktadır. Bilye, kafesten, dış bilezik, iç bilezik gibi parçalar ve çeşitler farklı boyutlara sahiptir. Parçaların boyutları, kullanım sağlanacak makineye göre de değişkenlik göstermektedir. Son zamanlarda birbirinden farklı makine olmasından dolayı birçok rulman çeşidi bulabilmek mümkündür.

Rulmanda Meydana Gelebilecek Arızalar

Rulmanlar, her parça ve ekipman gibi zaman zaman arıza gösterebilmektedir. Fakat risk rulman markasının ürettiği parçalar, kaliteli ve arıza yapmayan üretimlerdir. Hal böyle olsa da yine de genel olarak rulmanların gösterdiği arızalar bulunabilmektedir. Bu arızalar arasında yerini alan durumlardan bir tanesi krepaj olarak ifade edilebilir. dönme esnasındaki aşırı ısınma olarak ifade edilebilir.

Pas ve elektriksel korozyon ise temasta problemin oluşmasıdır. Yanıkla sonuçlanan bir arızadır. Ayrıca rulman kafesi hasarı da kafesin kırılması, deforme olması sonucu ortaya çıkar. Montaj hatalarından kaynaklı olarak da arızalar meydana gelmektedir. Bu sebeple rulmanlar yerleştirilirken aşırı dikkatli olmakta fayda olacaktır. Aksi durumda rulmanın arıza vermesi olası bir durumdur