alternatif rulman blog

Rulman Nerede Satılır ?

Rulmanlar, hemen hemen her sektörde kullanım sağlanan aparatlar arasında yerini almaktadır.

Rulmanlar, hemen hemen her sektörde kullanım sağlanan aparatlar arasında yerini almaktadır. Konya rulman denildiğinde akla bir numaralı firmalar arasında yerini alan alternatif rulmanın geldiğini söylemek mümkündür. Satışının kaliteli ve uygun fiyatlar ile yapılması geniş bir müşteri portföyü oluşmasına yardımcı olmuştur. %100 müşteri memnuniyeti ve ihtiyaçların tümüne yanıt veren üretimler ortaya çıkarılmaktadır.

Satışı gerçekleştirilen ürünlerin fiyatlandırılması farklı özelliklere bağlı olsa da en iyi fiyat garantisiyle çalışma performansı sağlanmaktadır. Sektörsel olarak elektrikli el aletleri, otomobiller, hırdavat ve otomasyon gibi başlıca sık kullanılan sektörlerde rulman kullanımı yapılmaktadır. Parçaların büyüklükleri de kullanılan makineye göre değişkenlik göstermektedir.

Rulman Çalışma Sistemi Nedir?

Genel olarak rulmanların çalışma sistemleri iç içe oluşturulan dönen çemberin sürtünmeyi azaltmasıdır. Bunun yanı sıra rulmanın bütün sistemleri iç içe iki çember gelecek şekilde düzenlenmektedir. Ayrıca çalışma prensipleri genel olarak makineleri rahatlatmak olarak da ifade edilebilir. Alternatif rulman firmasının üretmiş olduğu malzemeler, çalışma prensibi olarak aynı olsa da materyal olarak değişkenlik göstermektedir. Çünkü birden fazla ürün çeşitliliğiyle Konya’da başta gelen üretimlere imza atmaktadır.

Rulman tekniğinin sürtünmeyi azaltmasından dolayı, her zaman ihtiyaç duyulan bir parça haline gelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca kullanım alanına uygun olarak plastik ya da çelik malzemelerden ürün tercihi yapılabilmektedir. Rulmanın çalışma sistemi oldukça basit ve makinelerin her yönden kolay çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Rulman Malzemeleri Nelerdir?

Genellikle rulman, iç bilezik ve dış bilezik olarak bilye ve kafeslerden oluşur. Risk rulman markasının üretmiş olduğu rulmanlar, malzeme olarak sektöre göre değişkenlik gösterir. İmal edilen özel çelikler, rulman çeliği olarak bilinmektedir. İçinde %1 oranında karbon ve aynı zamanda %1.5 krom elementten imal edilmiştir. Ayrıca yüksek sertleşme özelliğine sahip olan malzemelerdir.

Çeliğin yanı sıra imalatı sağlanan plastikler de yüksek ısıya dayanıklı olarak üretilmiştir. Malzemelerin kalitesi ve titiz işçilikler sayesinde uzun ömürlü kullanımı sağlanabilmektedir. Her sektörün destekleyicisi olan rulmanlar, kullanım alanlarına göre farklı materyallerde tercih edilebilmektedir. Ayrıca malzemeler özel olarak üretildiği için herhangi bir problemle karşılaşılmadan kullanım sağlanacaktır.